Systemy mielenia przemysłowego 2024-02-19T13:23:23+00:00

Postaw na doskonałej jakości części do młynów

Wabex to sprawdzona marka. Zaopatrujemy przedsiębiorstwa stosujące systemy mielenia przemysłowego w branży spożywczej, chemicznej, farmaceutycznej, a także wielu innych. Dostarczamy sprzęt wzorowo spełniający swoje zadania. Mielenie tworzyw wymaga maszyn wysokiej jakości. Dlatego nasze wyroby charakteryzują się wyjątkowo długą żywotnością i wydajnością. Każdy młotek mielący ma znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania maszyny. Dbamy oto, aby tak było.

Bijaki, napędy i części innego typu

Nasze produkty znajdują zastosowanie w urządzeniach takich, jak: młyny do mielenia tworzyw sztucznych, do mielenia kakao, do farb proszkowych czy produktów farmaceutycznych. Oferta obejmuje napędy i wszystkie zużywające się elementy. Muszą one wytrzymać pracę młynka do mielenia plastiku o każdej mocy. Ręczymy za nasze produkty. Młynki do tworzyw sztucznych z naszymi częściami są wykorzystywane przez firmy na całym świecie. Jesteśmy z tego dumni. Młyny przemysłowe to nasza specjalność. Skontaktuj się z nami, jeżeli potrzebujesz części do urządzeń tego typu!

Produkcja części do każdego typu młynów przemysłowych

Oferujemy bogaty wybór uniwersalnych elementów do młynów przemysłowych. Stawiamy przy tym na wysoką jakość wykonania. Dotyczy to każdego produktu z asortymentu. Nie ma więc znaczenia, czy będą to napędy łożyskowe, sita do młynów, czy młotek bijakowy. Dostarczamy wyroby o zróżnicowanych parametrach. Wśród produktów Wabex dostępne są między innymi zespoły łożyskowe dostosowywane do określonych warunków pracy oraz przekładnie napędu młyna. Z naszymi częściami możemy zagwarantować efektywne działanie każdego mechanizmu.

Produkty firmy Wabex – separatory, rozdrabniarki i rozpieraki do młynów klasyfikujących

Potrzeba matką wynalazków. Pierwszym młynem klasyfikującym był młyn ACM. Zastosowano w nim separator wielołopatkowy ACM, którego zadaniem jest dynamiczna klasyfikacja mielonych cząstek na frakcje. Materiał gruboziarnisty kierowany jest do ponownego rozdrabniania. Natomiast ten o pożądanej ziarnistości przechodzi przez separator i opuszcza młyn. Tego typu urządzenie jest wielofunkcyjne. Także rozdrabniarki ACM znajdują zastosowanie w wielu branżach. Skuteczność działania wymaga jednak, aby każda część była niezawodna. Począwszy od napędu młyna aż po drobne elementy, jak rozpieraki pierścieni mielących do młynów ACM. Jesteśmy w stanie to zapewnić.

Tarcze mielące produkcji Wabex

Nasze produkty wykonujemy z materiałów odpornych na ścieranie i w różnych twardościach. Inne niż omówione wyżej zastosowania ma tarcza ochronna. Ma ona za zadanie wydłużyć czas eksploatacji. Nakłada się ją bezpośrednio na tarczę mielącą. Dodatkowa ochrona zwiększa jej żywotność. Produkujemy również tarcze kołkowe stosowane w młynach palcowych i tarcze do pozostałych rodzajów młynów. Wszystkie nasze części poddajemy szczegółowej kontroli jakości. W ofercie znajdują się także pierścienie ochronne, kruszące i rozpierakowe. Dostarczamy również wały, pompy, śluzy, bijaki wahadłowe i wiele innych.

  TRADYCJA

Od 1991 roku Wabex produkuje urządzenia i szeroki asortyment części maszyn dla przedsiębiorstw wykorzystujących procesy mielenia przemysłowego takich jak obróbka ziarna kakaowego czy produkcja farb proszkowych. Stawiamy na wysoką jakość oferowanych rozwiązań technologicznych. Każdy produkowany przez nas młyn do mielenia tworzyw sztucznych, a także jakikolwiek inny produkt, cechuje się wyjątkową starannością wykonania. Dokładność pracy to część naszej podtrzymywanej do dziś tradycji!

  PRECYZJA

W naszej ofercie znajdują się:
• młyny
• napędy
• tarcze mielące i ochronne
• rozsiewacze (separatory) wielołopatkowe
• pierścienie ochronne, kruszące i rozpierające
• kołki i kamienie (młotki) mielące
• wały, śluzy, pompy i wiele innych.

  SOLIDNOŚĆ

Nasze produkty są zamawiane głównie przez odbiorców niemieckich, za pośrednictwem których trafiają na rynki całego świata. Wysoka jakość i sprawdzone przez lata materiały wykorzystywane w produkcji naszych wyrobów gwarantują długą żywotność części i bezpieczeństwo urządzeń, w których pracują.

WYBRANE
REALIZACJE

separator wielołopatkowy
odsiewacz wielołopatkowy

KONTAKT

WABEX Sp. z o.o.
39-300 Mielec,
ul. Janusza Korczaka 21