Narzędziownia 2024-05-08T11:07:01+00:00

   WYSOKIEJ KLASY ELEMENTY DO FORM WTRYSKOWYCH

Jedną ze specjalności firmy Wabex jest produkcja form wtryskowych i odlewniczych do tworzyw. Wytwarzamy elementy wykorzystywane w branży budowlanej, elektrotechnicznej i elektronicznej. Konstruowaniem form wtryskowych zajmujemy się od lat. Dlatego gwarantujemy niezawodność oferowanych produktów. Produkcja form wtryskowych to nasza specjalność. Jako producent form odlewniczych od lat dostarczamy sprawdzone rozwiązania. To zapewniło nam renomę. Zajmujemy się nie tylko konstruowaniem form wtryskowych. Proponujemy także wszelkie elementy do form wtryskowych. Zapraszamy do kontaktu, jeśli planujesz zaopatrzyć swój biznes w najwyższej klasy części przemysłowe.

   FORMY WTRYSKOWE DO ALUMINIUM I INNE

Asortyment Wabex trafia do Klientów z całego świata. Jako polski producent form wtryskowych jesteśmy dumni z niezawodności naszych wyrobów. Dokładamy wszelkiej staranności, aby były one najlepsze. Dotyczy to każdej matrycy formy wtryskowej. W ramach oferty wykonujemy również odlewanie ciśnieniowe aluminium przy zastosowaniu najlepszego sprzętu oraz wiedzy. Wprowadzamy na rynek wysokiej jakości formy wtryskowe do aluminium i do tworzyw sztucznych różnego rodzaju. Doskonałym przykładem będą tu formy wulkanizacyjne. Pozwalają na nadanie odpowiedniego kształtu gumie. Dzięki formom wulkanizacyjnym możliwa jest więc np. produkcja opon. Inna opcja to np. formy wtryskowe do plastiku. Stawiamy przy tym na kompleksową obsługę każdego Klienta zajmującego się produkcją wtryskową.

  TRADYCJA

Konstrukcja formy wtryskowej nie może budzić żadnych wątpliwości. Za każdym razem dbamy o to, aby tak właśnie było. Produkcja wtryskowa to od wielu lat nasza specjalność.

  PRECYZJA

W naszej ofercie znajdują się:
• formy wtryskowe do tworzyw sztucznych:
– pojedyncze i wielogniazdowe
– z wtryskiem gorąco i zimno-kanałowym
– z rdzeniami rozprężnymi własnej konstrukcji
– z rdzeniami ruchomymi napędzanymi siłownikami hydraulicznymi lub pneumatycznymi
• Formy do ciśnieniowego i grawitacyjnego odlewania aluminium
• Formy prasownicze do tworzyw termoutwardzalnych
• Formy wulkanizacyjne

  SOLIDNOŚĆ

Wśród Naszych Klientów znajduje się wielu wiodących w Polsce producentów wyrobów z tworzyw sztucznych reprezentujących takie branże, jak: AGD, elektronika, budownictwo, przemysł motoryzacyjny, ogrodnictwo i wiele innych.

   OBRÓBKA SKRAWANIEM I ODLEWANIE CIŚNIENIOWE – GWARANCJA WYSOKIEJ JAKOŚCI

Nasza produkcja opiera się na wykwalifikowanej kadrze pracowników i nowoczesnym parku maszynowym. W procesie produkcyjnym form wtryskowych, np. do tworzyw sztucznych, stosowana jest obróbka skrawaniem, obróbka elektroerozyjna, obróbka ścierna i inne. Dobór metody zależy od konkretnego zlecenia. Korzystamy z technik, takich jak obróbka skrawaniem czy obróbka elektroerozyjna, by przygotować wysokiej jakości części i elementy, które znajdą zastosowanie w wielu różnorodnych branżach. Wykonanie formy wtryskowej poprzedza zawsze odpowiednie przygotowanie.

   FREZOWANIE I TOCZENIE CNC – PRECYZYJNA USŁUGA W DOŚWIADCZONEJ FIRMIE

Firma Wabex zapewnia doskonałą jakość wyrobów, ale też szeroki zakres podejmowanych prac. W trakcie wykonywania form wtryskowych do obróbki wykorzystujemy m.in. frezowanie CNC ułatwiające precyzyjne odwzorowanie założeń projektu. Korzystamy z nowoczesnego zaplecza technologicznego, dzięki czemu nasze produkty cechuje precyzja w każdym detalu. Za sprawą toczenia CNC jesteśmy w stanie przeprowadzać produkcję seryjną matrycy formy wtryskowej przy jednoczesnym zachowaniu dokładności i bezbłędności.

  NOWOCZESNE METODY CIĘCIA

Cięcie drutem to znakomite uzupełnienie metod dla toczenia oraz frezowania CNC. Pozwala na niezwykłą precyzję i pracę opartą na niskich parametrach. Z kolei cięcie plazmą zapewnia dużą szybkość wykonywanych czynności. Ta technika obróbki metalu opiera się na topieniu, a następnie wydmuchaniu materiału ze szczeliny. Cięcie plazmą jest nowoczesną metodą, którą opanowaliśmy do perfekcji. Firma Wabex to uznany producent form do wtryskarek. Zapewniamy nowoczesne rozwiązania dla Naszych Klientów z wielu branż.

WYBRANE
REALIZACJE

KONTAKT

WABEX Sp. z o.o.
39-300 Mielec,
ul. Janusza Korczaka 21